Лідери НАТО збираються в Лондоні відзначити 70-ту річницю Альянсу

дек 03 2019

Глави держав і урядів Альянсу у вівторок, 3 грудня 2019 року, збираються в Лондоні на святкування 70-ї річниці НАТО. У 1949 році Сполучене Королівство було однією з дванадцяти країн-засновниць НАТО, і Лондон став домівкою для першої штаб-квартири НАТО. Лідери ухвалюватимуть рішення про подальше зміцнення Альянсу і продовження його адаптації. Цього вечора її Величність Королева Єлизавета ІІ дає прийом на честь лідерів НАТО в Букінгемському палаці.

Також у вівторок Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг обговорюватиме основні теми зустрічі лідерів на головному заході громадської дипломатії в Лондоні, «НАТО залучає: інновації в Альянсі».

У середу лідери зберуться у Гроув Готел для обговорення поточних питань безпеки і ухвалення рішень, які гарантуватимуть, що НАТО і в майбутньому залишатиметься у формі. Очікується, що вони узгодять низку заходів, зокрема подальше підвищення боєготовності збройних сил Альянсу, визнання космічного простору сферою операцій, і оновлення Плану дій НАТО проти тероризму. 

Лідери також збираються обговорити стратегічні питання Росії, майбутнього контролю за озброєннями, а також піднесення Китаю. Очікується, що члени Альянсу також дадуть оцінку прогресу в сфері розподілу тягаря в Альянсі. Це вже п’ятий рік поспіль, коли інвестиції в оборону зростають, і європейські члени Альянсу і Канада мають додатково інвестувати 130 мільярдів доларів США до кінця 2020 року, а до кінця 2024 року ця цифра має зрости до 400 мільярдів доларів.