Експерти з НАТО і Європейського союзу обговорюють питання співпраці в сфері кіберзахисту

дек 17 2019

Високопоставлені офіційні представники НАТО і Європейського союзу зібрались у вівторок, 17 грудня 2019 року, в штаб-квартирі Альянсу в Брюсселі для обговорення кіберзахисту.

«Останнім часом НАТО і ЄС інтенсифікували свою взаємодію з кіберпитань. Ми обмінюємось інформацією в реальному часі між групами реагування на інциденти, беремо участь у навчаннях одне одного і працюємо над питаннями підготовки і досліджень», –  сказав д-р Антоніо Міссіролі, помічник Генерального секретаря НАТО з нових викликів безпеці.

Офіційні представники обговорювали зусилля, спрямовані на посилення мереж нового покоління, і ініціативи із забезпечення кіберстабільності між державами. Вони також обговорили шляхи запобігання, стримування і реагування на зловмисну кібердіяльність.

«ЄС схвалює загальний прогрес, досягнутий нами у здійсненні спільних дій в сфері     кібербезпеки і захисту. Ми повинні зберігати темп, водночас поглиблюючи нашу співпрацю в рамках двох Спільних декларацій. Координацію з питань кібербезпеки і захисту покладено в основу нашого стратегічного партнерства»,  –  сказав Павел Герчинський, керуючий директор з питань спільної політики безпеки і оборони і реагування на кризи в Європейській службі зовнішніх відносин.

Поділяючи стратегічний інтерес і маючи справу з одними і тими ж самими викликами, НАТО і ЄС співпрацюють з питань, які цікавлять обидві сторони. Кіберзахист залишається сферою посиленої взаємодії між НАТО і ЄС. Між Силами реагування НАТО на комп’ютерні інциденти (NCIRC) і групою реагування Європейського союзу на комп’ютерні надзвичайні ситуації (CERT-EU) була укладена технічна домовленість з кіберзахисту, яка забезпечує рамкову структуру  для обміну інформацією і передовим досвідом між групами реагування на надзвичайні ситуації.