Генеральний секретар обговорив зі світовими лідерами в Мюнхені питання безпеки

фев 15 2020

Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг приєднався до інших світових лідерів для обговорення питань на Мюнхенській конференції з питань безпеки у п’ятницю і суботу, 14 – 15 лютого 2020 року. Він мав дискусії з главами держав і урядів, міністрами, парламентарями та іншими офіційними особами.

Генеральний секретар і Президент Ісламської Республіки Афганістан Ашраф Гані обговорили хід мирного процесу. Пан Столтенберг висловив готовність НАТО змінити масштаби військової присутності в разі, якщо таліби продемонструють готовність і здатність зменшити насильство і прокладуть шлях для переговорів між афганцями. Він наголосив на підтримці Афганістану з боку НАТО, що підтверджує наша тренувальна місія, яка зміцнює Сили національної безпеки країни, які борються проти тероризму, і допомагає створювати умови для миру. Генеральний секретар також зустрівся зі спеціальним представником США для Афганістану послом Залмаєм Халілзадом.

З Президентом Володимиром Зеленським Генеральний секретар обговорив ситуацію в Україні і навколо. Він похвалив Україну за її досягнення у здійсненні реформ і знову підтвердив міцну політичну і практичну підтримку з боку НАТО. Він також вітав рух до переговорів у нормандському форматі.

Генеральний секретар також зустрівся з прем’єр-міністром Хорватії Андреєм Пленковічем. Пан Столтенберг вітав Хорватію з головуванням у Раді Європейського союзу і наголосив на важливості партнерства НАТО з ЄС. Вони також обговорили питання безпеки Альянсу.

Генеральний секретар НАТО також зустрівся з російським міністром закордонних справ Сергеєм Лавровим. Вони обговорили відносини між НАТО і Росією, ситуацію в Україні, необхідність у прозорості і зниженні ризику, контроль над озброєннями і мирний процес в Афганістані. Пан Столтенберг нагадав про подвійний підхід НАТО, який полягає в потужному стримуванні і обороні і політичному діалозі з Росією.

Під час своєї зустрічі з членом Державної Ради і міністром закордонних справ Китайської Народної Республіки Ваном Ї, Генеральний секретар нагадав про те, що НАТО – це альянс цінностей, таких як свобода, демократія і свобода особистості. Він підкреслив, що попри те, що НАТО і Китай не погоджуються з багатьох питань, існує потенціал для діалогу в таких сферах, як контроль над озброєннями і ситуація на Близькому Сході і в Афганістані. Пан Столтенберг висловив свої співчуття з приводу загибелі людей внаслідок спалаху коронавірусу.

Генеральний секретар також зустрівся з важливими партнерами НАТО – з австралійським міністром оборони Ліндою Рейнолдс і японським міністром оборони Таро Коно. Вони обговорили шляхи подальшого поглиблення співробітництва і питання регіональної безпеки.

Генеральний секретар також взяв участь у засіданні міністрів оборони Глобальної коаліції з боротьби з ІДІЛ. Він ознайомив їх з принциповим рішенням НАТО посилити свою Тренувальну місію в Іраку. Як перший крок НАТО здійснюватиме певні тренувальні заходи на підтримку Глобальної коаліції в цій країні. Генеральний секретар підкреслив, що НАТО перебуває в Іраку на прохання уряду і Альянс і надалі матиме тісні консультації з іракськими властями.

Пан Столтенберг також поспілкувався  з міністром енергетики США Деном Бруйєт. Він зустрівся з делегацією американського Конгресу, очолюваною сенатором Ліндсі Грем з якою провів широку дискусію про важливість спільної роботи США і Європи в часи посилення глобальної конкуренції.