Генеральний секретар НАТО відвідує Афганістан в час, коли ця країна здійснює перший історичний крок до миру

фев 29 2020

Сьогодні, 29 лютого 2020 року, Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг здійснив офіційний візит до Кабула.

На церемонії в Президентському палаці, присвяченій Спільній декларації між Сполученими Штатами і Ісламською Республікою Афганістан і підписанню угод між Сполученими Штатами і Талібаном,  в якій взяли участь Президент Афганістану Ашраф Гані і міністр оборони США Марк Еспер, пан Столтенберг сказав: «Угоди між Сполученими Штатами і Талібаном обіцяють покласти край десятиріччям руйнівного конфлікту і прокласти шлях до переговорів між афганцями, які починають будувати краще майбутнє для усіх. Це перемога миру і перемога афганського народу. Завдяки його хоробрості і рішучості, а також підтримці з боку міжнародного співтовариства, Афганістан сьогодні інша країна, ніж у 2001 році. Я бачив ці зміни, від розпачу до надії, які рухає палке бажання миру, в очах кожного афганця, з яким я зустрічався».

Він підкреслив, що «завдання зараз полягає у збереженні цих досягнень. Ціною миру не може бути відмова від прогресу. Мир може бути сталим лише тоді, коли права людини усіх афганців –  жінок, чоловіків і дітей – будуть захищені». Генеральний секретар наголосив, що «настав час миру», заявивши, що країни-члени і партнери НАТО стоять пліч-о-пліч з афганським народом, як вони це робили починаючи із 2001 року.

Делегація Генерального секретаря також зустрілась з командувачем місії «Резолют сепорт» («Рішуча підтримка») генералом Остіном Мюллером і Старшим цивільним представником НАТО в Афганістані послом сером Ніколасом Кеєм, а також з послами країн Альянсу, представниками Європейського союзу і ООН і високопоставленими афганськими офіційними особами.

НАТО розпочала свою діяльність в Афганістані внаслідок терористичних атак на США 11 вересня, коли вперше в історії Альянс задіяв положення про колективну оборону статті 5 на підтримку США. В складі бойової місії МССБ, а зараз Тренувальної місії «Резолют сепорт» («Рішуча підтримка»), сотні тисяч чоловіків і жінок з країн-членів і партнерів НАТО пройшли службу в Афганістані, а понад три тисячі заплатили найвищу ціну.