Відповідь коронавірусу: другий транспортний літак C-17 прибув до Румунії зі 100 тисячами захисних костюмів

март 28 2020

Військовий літак Альянсу із 45 тоннами медичних матеріалів з Республіки Корея на борту приземлився в Бухаресті вранці в суботу, 28 березня 2020 року. Транспортний літак C-17 Глоубмастер, який прибув з Республіки Корея, доставив 100 тисяч захисних костюмів для боротьби з пандемією коронавірусу. Захисні костюми були придбані румунським урядом для боротьби з COVID-19.

Попередній вантаж медичних матеріалів прибув до Румунії у четвер, 26 березня 2020 року. Обидва вантажі, за координації Румунського національного військового командного центру, були доставлені літаками зі складу Сил стратегічних авіаперевезень НАТО (SAC).

«Збройні сили Альянсу перебувають на передовій протидії коронавірусу. Військові сили і засоби, такі як важкі транспортні літаки, якими спільно володіють і користуються члени і партнери НАТО, можуть відіграти важливу роль у доставці медичних матеріалів туди, де вони потрібні», –  сказала речниця НАТО Оана Лунгеску.     

У складі Сил стратегічних авіаперевезень 10 країн – членів Альянсу і дві країни-партнера, які беруть участь в програмі, спільно володіють і експлуатують три важких транспортних літаки C-17 Глоубмастер, поділяючи між собою льотні години і витрати. Два рейси на запит Румунії стали першим застосуванням спільних льотних годин для здійснення місій у надзвичайній ситуації в рамках зусиль з боротьби проти пандемічного поширення COVID-19.

Літаки C-17 базуються на авіабазі Папа в Угорщині. Програмою SAC керує Агентство матеріального забезпечення і закупівель НАТО (NSPA).