Над штаб-квартирою НАТО піднятий прапор Північної Македонії після її приєднання до НАТО

март 30 2020

Прапор Північної Македонії був піднятий над штаб-квартирою НАТО в понеділок, 30 березня 2020 року, під час спеціальної церемонії в ознаменування приєднання цієї країни до НАТО.

Церемонії підняття прапора відбулись водночас в Командуванні ОЗС НАТО з питань операцій (SHAPE) в Монсі, Бельгія, і в Командуванні ОЗС НАТО з питань трансформації в Норфолку, Вірджинія, США. Північна Македонія стала 30-м членом Альянсу в п’ятницю, 27 березня 2020 року, коли вона розмістила свої інструменти про вступ до Північноатлантичного договору в Державному департаменті США у Вашингтоні, округ Колумбія.

Стоячи поряд з повіреним у справах делегації Північної Македонії в НАТО Зораном Тодоровим, Генеральний секретар Єнс Столтенберг сказав: «Це історичний момент для Північної Македонії. Він настав після років терпіння, наполегливості і відданості реформам. У найкращому дусі Альянсу і завдяки політичній рішучості і мудрості Північна Македонія і Греція досягли історичного компромісу щодо назви країни. Преспанська угода зробила можливим вступ до НАТО. Вона також зробила внесок у добросусідські відносини і краще майбутнє для Північної Македонії. Ваша наполеглива праця зробила можливим цей день».

«Членство в НАТО добре для Північної Македонії. Це добре для стабільності на західних Балканах і добре для міжнародного миру і безпеки», –  зазначив пан Столтенберг. «В такі часи, як ці, друзі і союзники важливі як ніколи, і Північна Македонія нині має найкращих друзів і союзників у світі. Ми усі сильніші і перебуваємо в більшій безпеці разом, ніж поодинці. Отже, ласкаво просимо до НАТО»,  –  сказав він.