Есмінці США проводять операції разом з союзниками по НАТО в Балтійському і Чорному морях

апр 17 2020

Два есмінці зі складу 6-го флоту США діють в Балтійському і Чорному морях демонструючи невпинну пильність і відданість НАТО стримуванню і обороні в розпал пандемії COVID-19.

Корабель ВМС США «Портер» проводить навчання з маневрування в Чорному морі разом з фрегатом румунських ВМС «Регіна Марія» 13 квітня 2020 року. (Фото ВМС США Lt. Andrew Stopchick Palacio/Оприлюднено)

Корабель ВМС США «Дональд Кук» увійшов до Балтійського моря 11 квітня після участі в курсах Британського підводного командування, зосереджених на відпрацюванні дій з протичовнової боротьби в Атлантиці. Перебуваючи в Балтійському морі, «Дональд Кук» буде проводити морські операції разом зі європейськими членами Альянсу задля забезпечення стабільності в регіоні.

«Портер» розпочав свій перехід на північ міжнародними протоками до Чорного моря 13 квітня для проведення операцій з безпеки на морі разом з країнами-членами і партнерами НАТО. По прибутті «Портер» провів операції з маневрування разом з румунським фрегатом «Регіна Марія».

Речниця НАТО Оана Лунгеску вітала прибуття кораблів, сказавши: «НАТО залишається готовою, пильною і здатною відповісти на будь-яку загрозу. В той час як ми здійснюємо усі необхідні заходи для захисту наших військ, наша оперативна готовність не знижується. Ці дії вказують на те, що члени НАТО тісно співпрацюють і рішуче налаштовані унеможливити використання потенційними супротивниками цієї ситуації на свою користь».