Допомога з реформування української системи військової освіти

нояб 19 2014

Національний оборонний університет у Варшаві нещодавно провів спеціальний семінар на допомогу українському департаменту військової освіти з розроблення попередньої «Концепції реформування системи військової освіти в Україні».

П’ятиденний семінар із 3 до 7 листопада був організований в контексті Програми удосконалення української військово

...

Національний оборонний університет у Варшаві нещодавно провів спеціальний семінар на допомогу українському департаменту військової освіти з розроблення попередньої «Концепції реформування системи військової освіти в Україні».

П’ятиденний семінар із 3 до 7 листопада був організований в контексті Програми удосконалення української військової освіти (DEEP) з НАТО. Його вів радник НАТО з питань реформи військової освіти генерал-майор у відставці професор Богуслав Пацек. Семінар ґрунтувався на досвіді, отриманому минулого року завдяки заходам в рамках програми DEEP, запропонованим кількома членами Альянсу, в тому числі Чеською Республікою, Німеччиною, Угорщиною, Польщею, Словаччиною, Великою Британією і Сполученими Штатами.

 

DEEP – це спеціально пристосована програма, за допомогою якої Альянс дає країнам-партнерам поради з побудови, розвитку і реформування освітніх установ в галузі безпеки, оборони і військової справи. Два основних напрями допомоги зосереджені на розвитку викладацького складу і програм в таких сферах, як оперативне планування і лідерство; та питання методики викладання, такі як електронне навчання та оцінювання на основі реальних фактів і свідчень.

DEEP для України почала розроблятися у відповідь на запит міністра оборони України в 2012 році, який звернувся до НАТО з проханням допомогти удосконалити систему професійної військової освіти в Україні. Деталі програми були узгоджені в березні 2013 року, а в липні 2013 року розпочалося її впровадження. Це найбільша програма DEEP в історії взаємодії з країнами-партнерами (у 2014 році відбулося 40 заходів, в яких взяли участь понад 30 експертів НАТО і 150 українських викладачів, які працювали з аудиторією з майже двома тисячами осіб).

Після цього семінару представники усіх українських військових навчальних закладів розпочнуть спеціальні «візити тіньових кафедр». Українські викладачі як «тіні» будуть супроводжувати своїх колег з країн Альянсу в аудиторіях, а також під час організаційної і керівної роботи у відповідних закладах. Метою цього є погрузити українських викладачів в різноманітні системи військової освіти НАТО для того, щоб допомогти їм перебудувати власні заклади у себе вдома. Візити розпочнуться з Польщі і Чеської Республіки і продовжаться в інших країнах Альянсу.

У грудні 2014 року, в рамках програми DEEP, група фахівців з НАТО на чолі з Канадою і за підтримки експертів з Чеської Республіки, Литви, Польщі і США розпочне нову форму допомоги сержантському складу. Ця робота доповнить поточну діяльність в рамках програми DEEP в Україні , спрямовану на досягнення оперативної сумісності зі збройними силами Альянсу.

 

Источник: http://www.nato.int/cps/uk/SID-577B94F0-1BE48E68/natohq/news_114926.htm