Заступниця Генерального секретаря відвідує війська НАТО в Естонії

мая 12 2017

Заступниця Генерального секретаря НАТО Роуз Геттемюллер в п'ятницю, 12 травня 2017 року, розпочала дводенний візит до Естонії, підкресливши, що сили Альянсу в Естонії перебувають в основі колективної оборони НАТО. Відвідуючи британських піхотинців на полігоні в Тапа, заступниця Генерального секретаря сказала, що усі члени Альянсу стоятимуть пліч-о-пліч проти будь-якої загрози. Британська армія очолює бойову групу з майже 1000 військовослужбовців НАТО в Естонії. НАТО розширює свою присутність в регіоні у відповідь на незаконну анексію Криму Росією і її нарощування військових сил в балтійському регіоні.

Виступаючи перед військовими інженерами, фахівцями з протитанкової боротьби і снайперами на полігоні Тапа, заступниця Генерального секретаря схвалила те, що британські військові стоять пліч-о-пліч зі своїми естонськими колегами, надсилаючи потужний сигнал про єдність. В Тапі заступниця Генерального секретаря також була ознайомлена офіцерами з процесом проведення військових навчань «Спринг сторм», які зараз відбуваються в Естонії і в яких беруть участь дев’ять тисяч військовослужбовців з низки країн Альянсу. У п'ятницю пані Геттемюллер також мала бесіду з міністром оборони Естонії Маргусом Цахкною про поточний стан середовища безпеки і хід розгортання військових підрозділів НАТО в країнах Балтії.

 У суботу заступниця Генерального секретаря планує взяти участь у щорічній конференції Леннарта Марі, де вона виступить на тему важливості співробітництва між НАТО і ЄС для європейської безпеки. Пані Геттемюллер завершить свій візит до Естонії, відвідавши військово-морські сили НАТО в гавані Таллінна, де вона подякує морякам на борту норвезького фрегата «Роальд Амундсен» за їхню службу на захисті Альянсу.