Північноатлантична рада відвідала КФОР, підтвердивши підтримку Косова з боку НАТО

окт 27 2017

Очолювана заступницею Генерального секретаря НАТО Роуз Геттемюллер, Північноатлантична рада (NAC) в п’ятницю, 27 жовтня 2017 року, за участю представників країн-учасниць КФОР з країн членів Альянсу і Європейського союзу, зустрілась з командувачем КФОР генерал-майором Джованні Фунго, директором дорадчо-зв’язкової групи НАТО, бригадним генералом Ральфом Гофманном, Рустемом Берішею, керівником Сил безпеки Косова, та іншими міжнародними організаціями в Косові (ООН, ЄС і ОБСЄ).

«КФОР – це успіх Альянсу і наших партнерів. Ми свідомі багатьох викликів, що стоять перед Силами в Косові. КФОР залишаться в Косові стільки, скільки потрібно», – сказала  заступниця Генерального секретаря Геттемюллер на прес-конференції в штаб-квартирі КФОР.

Під час візиту посли країн Альянсу обговорили поточну діяльність НАТО, спрямовану на посилення взаємодії з Косовом. На додаток пані Геттемюллер провела двосторонню зустріч з Гашимом Тачі і Далібором Євтічем. Протягом дня Північноатлантична рада підтвердила давню ідею НАТО про те, що процес нормалізації відносин між Пріштиною і Белградом повинен продовжуватись.

Уже протягом 18 років НАТО працює над підтримкою безпеки в Косові і усьому регіоні за допомогою місії КФОР, а також через підтримку і поради, які допомагають розбудувати спроможність Сил безпеки Косова і його цивільних інститутів.