Генеральний секретар НАТО прибув до Японії

окт 30 2017

Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг прибув до Токіо з триденним візитом, підсилюючи давнє партнерство Альянсу з Японією.

Розпочинаючи свій перший офіційний візит до Східної Азії на посаді Генерального секретаря, пан Столтенберг зустрівся з фахівцями з питань безпеки на круглому столі, організованому Фундацією миру Сасакава, у понеділок вранці, 30 жовтня 2017 року. Обговорення було зосереджене на регіональних викликах безпеці – зокрема з боку Північної Кореї,  – і як поглибити співпрацю між НАТО і Японією.

Пізніше того ж дня Генеральний секретар зустрівся для переговорів з міністром закордонних справ Таро Коно і міністром оборони Іцунорі Онодера. Пан Столтенберг високо оцінив внески Японії в діяльність зі стабілізації в Афганістані, назвавши їх важливим внеском у боротьбу проти тероризму. Він також схвалив досягнення у співробітництві між НАТО і Японією, в тому числі призначення японського офіцера зі зв’язку до Військово-морського командування ОЗС НАТО. Пан Столтенберг підкреслив, що НАТО і Японія можуть поглиблювати свою співпрацю в галузі кіберзахисту і безпеки судноплавства.

У вівторок Генеральний секретар зустрінеться з прем’єр-міністром Шінцо Абе і відвідає базу Японських військово-морських сил самооборони в Йокосука. Ввечері він виступить з промовою в Японському національному прес-клубі в Токіо.