Генеральний секретар: НАТО демонструє солідарність з Азіатсько-Тихоокеанським регіоном

окт 31 2017

Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг у вівторок, 31 жовтня 2017 року, завершив триденний візит до Японії виступом в Японському національному прес-клубі в Токіо. Пан Столтенберг підкреслив, що дестабілізуюча поведінка Північної Кореї становиь загрозу для міжнародного миру і безпеки, і що НАТО солідарна зі своїми партнерами в Азіатсько-Тихоокеанському регіоні.

«Настав час міжнародному співтовариству надати чітку, спільну і потужну відповідь»,  – сказав Генеральний секретар. Він закликав усі країни повністю і відкрито застосовувати санкції ООН, відзначивши, що тиск на Пхеньян є ключем до забезпечення мирного розв’язання кризи на Корейському півострові.

Зранку у вівторок Генеральний секретар зустрівся з прем’єр-міністром Шінцо Абе, з яким обговорив співпрацю Альянсу з Японією і спільні виклики безпеці. Прем’єр-міністр Абе і Генеральний секретар домовились розробити нову програму співпраці задля підтримки спільної роботи в галузі кіберзахисту, безпеки судноплавства, нерозповсюдження ядерних озброєнь і боротьби проти тероризму.

Також у вівторок пан Столтенберг відвідав базу японських морських сил самооборони в Йокосука, де піднявся на борт японського есмінця «Терузукі».