Генеральний секретар НАТО прибув до Республіки Корея

нояб 01 2017

Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг у середу, 1 листопада 2017 року, розпочав дводенний візит до Республіки Корея для обговорення спільних проблем безпеки і поглиблення партнерства Альянсу з Сеулом.

Під час зустрічі з міністром закордонних справ Канг-Кюнг-ва Генеральний секретар високо оцінив внески Республіки Корея в місію НАТО в Афганістані і діяльність з протидії піратству поблизу Африканського Рогу. Співбесідники також обговорили спільне занепокоєння діями Північної Кореї. Пан Столтенберг засудив випробування Північною Кореєю ядерної зброї і балістичних ракет, які, за його словами, підривають регіональну і міжнародну безпеку.

Після цієї зустрічі Генеральний секретар і міністр закордонних справ Канг-Кюнг-ва підписали нову програму партнерства між НАТО і Республікою Корея. Вона сприятиме політичному діалогу і практичній співпраці в низці пріоритетних сфер, в тому числі нерозповсюдження, кіберзахисту і протидії тероризму.

Раніше, в середу, пан Столтенберг відвідав Національну Асамблею і зустрівся з делегацією на чолі зі спікером Чунг-Сі-Кюн. Генеральний секретар також поклав вінок на Сеульському національному кладовищі в пам’ять про тисячі південнокорейців, які віддали свої життя за захист своєї батьківщини.