НАТО навчає сербських державних службовців кіберзахисту

нояб 24 2017

Державні службовці з секретаріату Ради національної безпеки і захисту секретної інформації уряду Сербії пройшли навчання з питань безпеки інформаційних систем (INFOSEC) в реальних ситуаціях. Навчання відбувалось в Белграді і Таллінні із 30 жовтня до 10 листопада 2017 року в рамках програми НАТО «Наука заради миру і безпеки».

Стратегія INFOSEC дуже важлива для будь-якої організації, бо вона надає додаткові можливості протидії кіберзагрозам. Цей курс підвищення кваліфікації за програмою «Наука заради миру і безпеки» поєднав теоретичні і практичні заняття, спрямовані на розв’язання реальних ситуацій, які потенційно могли виникнути для 12 учасників, з особливою увагою до фактичного запровадження INFOSEC в їхніх організаціях.

Під час навчань розглядались конкретні питання кібербезпеки, такі як врегулювання кризових ситуацій і захист секретної інформації, з якими учасники мали справу раніше або мають зараз. Вони навчились розробляти і застосовувати спеціальні набори засобів і дорожніх карт для здійснення стратегії INFOSEC в своїй інституційній структурі. Учасники також вивчали передовий досвід з відстеження, планування і моніторингу діяльності із запровадження INFOSEC в своїх організаціях.

«Для нас це була чудова нагода поліпшити співробітництво між НАТО і Сербією в галузі інформаційної безпеки. Ми хотіли б наголосити на високій мотивації і гарному дусі в цій групі, що привело до успіху цього заходу», – сказав генерал-майор у відставці Велло Лоемаа з Європейської ініціативи кібербезпеки в Естонії – установи, яка організувала це навчання в координації з сербським Секретаріатом Ради національної безпеки і захисту секретної інформації. «Ми очікуємо на продовження співробітництва в галузі безпеки кіберпростору», – зазначив він.

Останнім часом Сербія стала надзвичайно активною в рамках програми «Наука заради миру і безпеки». Серед провідних сфер співпраці – кіберзахист, захист від хімічних, біологічних, радіологічних і ядерних (РХБЯ) агентів, протидія тероризму, Питання жінок, миру і безпеки, енергетична і екологічна безпека.