Заява Північноатлантичної ради щодо Договору про ядерні сили середньої дальності (ЯССД)

дек 15 2017

Протягом 30 років Договір про ядерні сили середньої дальності (ЯССД) відіграв вирішальну роль для європейської безпеки. Забороняючи цілий клас американських і російських озброєнь – ракети середньої дальності наземного базування – Договір додавав стратегічної стабільності і зменшував ризик прорахунків, які могли б призвести до конфлікту. Тому цілковите дотримання вимог Договору ЯССД є необхідним і ми залишаємось повною мірою відданими збереженню цього значущого Договору в сфері контролю над озброєннями.

США виконують свої зобов’язання за Договором ЯССД і прагнуть чітко його дотримуватися. Члени Альянсу виявили російську ракетну систему, яка викликає серйозне занепокоєння; НАТО закликає Росію розвіяти це занепокоєння по суті і прозоро і взяти активну участь в технічному діалозі зі Сполученими Штатами.

Члени Альянсу схвалюють невпинні спроби США взаємодіяти з Росією в двосторонньому і багатосторонньому форматах, в тому числі в Спеціальній верифікаційній комісії, для розв’язання проблеми занепокоєння з приводу дотримання Росією Договору ЯССД. Члени Альянсу наголошують, що в разі якщо Сполучені Штати й інші сторони виконують вимоги Договору, а Росія – ні, це може викликати глибоке і негайне занепокоєння. Альянс єдиний у своєму розумінні того, що дієві угоди з контролю над озброєннями залишаються важливим елементом стратегічної стабільності і нашої колективної безпеки. В цьому дусі наші дії, в тому числі заходи деяких членів Альянсу, спрямовані на збереження Договору ЯССД, зміцнення Альянсу і мотивацію Росії до чесної взаємодії.