Заступниця Генерального секретаря НАТО розпочала візит до Латвії

фев 01 2018

Заступниця Генерального секретаря НАТО Роуз Готтемеллер розпочала дводенну поїздку до Латвії з відвідування багатонаціональної бойової групи НАТО в Адажіу в четвер, 1 лютого 2018 року. Ця бойова група, яку очолює Канада, є однією з чотирьох таких груп, розгорнутих в східній частині Альянсу.

Стоячи поряд з державним секретарем оборони Латвії Янісом Ґарісонсом, Готтемеллер звернулась до багатонаціонального підрозділу, який несе службу поряд з латвійськими військовими, захищаючи Альянс і стримуючи агресію. До сил на чолі з Канадою входить особовий склад і техніка з Албанії, Італії, Польщі, Словаччини, Словенії, Іспанії і невдовзі до них приєднаються представники Чеської Республіки. Заступницю Генерального секретаря супроводжували також високопоставлені дипломати з цих країн.

Готтемеллер підкреслила, що бойові групи НАТО надсилають однозначний сигнал: «Ми НАТО. Нас багато осіб і країн, але ми працюємо разом як єдине ціле». Вона подякувала Латвії за розміщення і підтримку бойової групи в Адажіу і високо оцінила участь Канади  як провідної країни. Вона відзначила, що це найбільша кількість канадських військовослужбовців, розгорнута в Європі по закінченні холодної війни, що демонструє міцність трансатлантичного зв’язку НАТО. 

У п’ятницю, 2 лютого, заступниця Генерального секретаря матиме в Ризі бесіди з міністром закордонних справ Латвії Едгарсом Рінкевічсом, державним секретарем із закордонних справ Андрейсом Пілдеговічсом, державним секретарем оборони Янісом Ґарісонсом і головою парламентського комітету із закордонних справ Оярсом Калніньшем. Вона також відвідає Центр передового досвіду із стратегічних комунікацій і виступить на тему адаптації НАТО в Ризькій вищій правничій школі.