Помічник Генерального секретаря НАТО Альваргонзалес і заступник генерального директора з Європейської комісії Поповскі відвідали Скоп’є

март 02 2018

Помічник Генерального секретаря НАТО з політичних питань і політики безпеки посол Алехандро Альваргонзалес і заступник генерального директора з переговорів про сусідство і розширення Європейської комісії Мачей Поповскі разом відвідали Скоп’є 1 – 2 березня 2018 року. Вони зустрілись з міністром закордонних справ Ніколою Дімітровим і заступницею прем’єр-міністра і міністром оборони Радмілою Секерінською, міністром юстиції Біленом Салджиджи, міністром внутрішніх справ Олівером Спасовскі і міністром у справах ЄС Буджаром Османі. Вони також зустрілись з представниками громадських організацій, керівниками структур безпеки і послами ЄС і НАТО. І посол Альваргонзалес, і заступник генерального директора Поповскі висловили підтримку євроатлантичної перспективи країни.

Високопоставлені гості відзначили значний прогрес країни на шляху здійснення ключових реформ з метою зміцнення демократії , верховенства права і стабільності в країні і регіоні. Помічник Генерального секретаря Альваргонзалес підкреслив готовність Альянсу підтримувати країну на шляху до членства в НАТО, відповідно до рішень, ухвалених на Бухарестському саміті 2008 року, і підтверджених в деклараціях Уельського і Варшавського самітів. Комісія знову підтвердила свою готовність підготувати рекомендації щодо відкриття переговорів про вступ на основі виконаних умов. Наступним часом і уряд, і опозиція повинні співпрацювати над прискоренням втілення реформ в основних сферах, таких як незалежність судової гілки, реформа розвідслужб і меритократичне державне управління.

Уряд здійснив позитивні кроки з метою зміцнення добросусідських відносин. Договір про дружбу з Болгарією став позитивним сигналом про готовність обох сторін подолати розбіжності, і джерелом натхнення для усього регіону.

Зараз з’явилась нова слушна нагода для пошуку і обговорення взаємно прийнятного рішення питання назви під егідою ООН. І посол Альваргонзалес, і заступник генерального директора Поповскі висловили цілковиту підтримку цього процесу і сподівання, що він надалі перейде у конкретні результати.