НАТО оприлюднює нову Стратегію об’єднаних військово-повітряних сил

июнь 26 2018

Військово-повітряні сили НАТО повинні бути здатні забезпечити оборону від подібних суперників і передбачати зростання ролі кіберзасобів і засобів космічного базування, як того вимагає нова Стратегія об’єднаних військово-повітряних сил НАТО, оприлюднена у вівторок, 26 червня 2018 року. Хоча військово-повітряні сили відіграють провідну роль в колективній обороні НАТО і врегулюванні криз протягом багатьох десятиліть, ця стратегія є першим документом такого зразка з часу заснування НАТО в 1949 році.

«Протягом майже 70 років військово-повітряні сили є головною частиною військових сил і засобів НАТО. Від стримування Радянського Союзу протягом холодної війни до операцій на Балканах в 90-ті роки XX сторіччя і боротьби проти терористів у пустелях Афганістану, військово-повітряні сили допомагають захищати наших людей і досягати наших політичних цілей», –  сказала речниця НАТО Оана Лунгеску. І зазначила: «Ми здійснюємо кроки з підвищення боєготовності наших збройних сил в усьому Альянсі, і нова Стратегія допоможе підтримувати найвищий світовий рівень об’єднаних ВПС Альянсу, їх гнучкість і готовність до будь-яких несподіванок».

У новій Стратегії виписане поточне і майбутнє середовище безпеки, в якому об’єднаним ВПС Альянсу вірогідно доведеться діяти. Визнаючи, що десятиліття повітряних операцій без спротиву вірогідно добігають кінця, Стратегія попереджає, що сучасні системи ППО, кібернетичні і електроні засоби ведення бойових дій можуть впливати на хід повітряних операцій НАТО. У документі також наголошується на необхідності надання ВПС кращої підтримки з боку Сил спеціального призначення, морських і кіберпідрозділів розвідувальною інформацією, наведенням на ціль і оцінкою результатів завданого удару.   

Стратегія НАТО передбачає здатність об’єднаних військово-повітряних сил вести бойові дії над будь-яким ландшафтом і в будь-якому середовищі, в тому числі у дуже захищеному і завантаженому повітряному просторі. Поточні повітряні операції НАТО будуть продовжуватись, а документ забезпечує основу для розроблення доктрин і нових можливостей і засобів військово-повітряних сил. Останній подібний документ, Військово-морська стратегія Альянсу, був оприлюднений в 2011 році.