Кораблі НАТО покращать безпечність узбережжя Норвегії

авг 10 2018

Одна з військово-морських груп НАТО у п’ятницю, 10 серпня 2018 року, відвідує Трондхейм, звідки вона розпочне пошук морських мін часів Другої світової війни. Ця операція зробить води цього регіону безпечнішими для рибальства і судноплавства.

Постійна група мінної протидії НАТО 1 (SNMCMG1) наразі складається з чотирьох кораблів ВМС Бельгії, Норвегії, Латвії і Литви. Під час їх візиту до Трондхейму громадяни зможуть відвідати кораблі і більше дізнатись про їх роботу. Після виходу з Трондхейму SNMCMG1 розпочне операцію з ліквідації боєприпасів минулих часів. Під час цієї місії група буде шукати і виявляти морські міни та інші небезпечні боєприпаси, які залишила по собі Друга світова війна. Уся зібрана інформація буде передана норвезьким властям задля посилення безпечності судноплавства. Цього року ці кораблі здійснювали операції з розмінування поблизу узбережжя Франції, Великої Британії і в Балтійському морі.

НАТО має чотири Постійні морські групи, які складаються з кораблів різних країн, що демонструє солідарність в Альянсі. Ці кораблі постійно можуть використовуватись НАТО для виконання різних завдань, від навчань до операцій. Вони також є черговими морськими силами у складі Сил передового розгортання НАТО – Багатонаціональних об’єднаних оперативно-тактичних сил надвисокого рівня готовності.

У червні і липні поблизу узбережжя Норвегії проводились великі протичовнові навчання НАТО «Дайнемік монгуз – 2018». У жовті і листопаді Норвегія прийматиме «Трайдент джанкче – 2018», одні з найбільших військових навчань НАТО останніх років. У них візьмуть участь понад 40 тисяч представників з більше як 30  країн.