Угорщина поглиблює свою наукову співпрацю з НАТО

окт 12 2018

Науковці та інші експерти з НАТО і Угорщини обговорили майбутні спільні проекти під час Інформаційного дня програми НАТО «Наука заради миру і безпеки» (SPS), який відбувся у Будапешті 11 жовтня 2018 року.

Угорщина нині є провідною країною за проектом SPS у галузі радіологічного, хімічного, біологічного і ядерного (РХБЯ) захисту. Багаторічна ініціатива спрямована на розробку найсучаснішого сенсора для виявлення біотоксинів, в тому числі у воді і їжі. Ряд молодих науковців, в тому числі з України, бере участь в дослідженнях, що також допомагає їм розпочати свою наукову кар’єру.

Угорщина також допомагає розбудовувати здатність країн-партнерів НАТО, Іраку і Йорданії протидіяти саморобним вибуховим пристроям, надаючи обладнання і тренуючи фахівців зі збройних сил цих країн.

Під час Інформаційного дня Угорщина і НАТО обмінялися ідеями щодо можливих майбутніх досліджень і співпраці над розвитком потенціалу в галузі безпеки з такої тематики, як кіберзахист, протидія тероризму, безпека кордонів, а також питань охорони довкілля.

«Дедалі більша кількість викликів, що постають перед Альянсом, вимагає більш тісної співпраці з країнами-партнерами»,  –  сказав на цьому заході д-р Петер Старай, державний секретар з політки безпеки Міністерства закордонних справ і торгівлі Угорщини. «Сподіваємось, що завдяки цьому Інформаційному дню угорські дослідники і експерти будуть залучені до нових дослідницьких проектів у майбутньому, що зміцнить безпеку нашого регіону», – зазначив він. 

Д-р Антоніо Міссіролі, помічник Генерального секретаря НАТО з нових викликів безпеці, на завершення сказав: «Програма SPS один із  найцінніших інструментів партнерства НАТО. Зрештою, наука це не лише експерименти. Це також співробітництво і партнерство».

Інформаційний день SPS був організований у співпраці з угорською делегацією при НАТО, Національним університетом державної служби в Будапешті і Міністерством закордонних справ і торгівлі Угорщини