Міжнародні спостерігачі були присутні на навчаннях «Трайдент джанкче – 2018»

нояб 01 2018

Спостерігачі з країн – учасниць Організації з безпеки і співробітництва в Європі (ОБСЄ) спостерігають за найбільшими військовими навчаннями НАТО з часів холодної війни – «Трайдент джанкче – 2018», які відбуваються в Норвегії.

Під час навчань «Трайдент джанкче – 2018», за участю 50 тисяч військовослужбовців з більше як 30 країн, будуть сертифіковані Сили реагування НАТО на 2019 рік. Згідно з Віденським документом ОБСЄ про військову прозорість, про навчання країни – учасниці ОБСЄ мають бути повідомлені за 42 дні до їх початку, якщо в них беруть участь понад дев’ять тисяч вояків, а спостереження вимагається починаючи від 13 тисяч військових учасників.

«Усі учасники Організації з безпеки і співробітництва в Європі отримали запрошення надіслати своїх спостерігачів на навчання, тому що країни – члени альянсу НАТО поважають букву і дух наших міжнародних зобов’язань. Тому «Трайдент Джанкче» – це не лише масштабний приклад сили НАТО, а і прозорості НАТО», – сказав Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг.

Спостерігачам розповідають про навчання, вони отримують можливість спостерігати за військами і спілкуватись з військовими, а також здійснити повітряне спостереження за територією, на якій ведеться військова діяльність. Двадцять спостерігачів з тринадцяти країн ОБСЄ – Австрії, Білорусі, Канади, Чеської Республіки, Німеччини, Фінляндії, Великої Британії, Нідерландів, Сербії, Росії, Швеції, України і США – також взяли участь в проведенні Дня поважного відвідувача у вівторок, 30 жовтня 2018 року.

За окремою програмою НАТО запросила на навчання спостерігачів з країн-партнерів, в тому числі зі Швеції, Нової Зеландії, Сербії, Азербайджану, Об’єднаних Арабських Еміратів, Алжиру і Швейцарії.

 

НАТО всіляко підтримує зусилля з розбудови довіри і прозорості в галузі військової активності і навчань. Міжнародні правила проведення військових навчань повністю виконуються і про розклад своїх навчань НАТО регулярно інформує он лайн.