Заява Генерального секретаря НАТО щодо прийняття законів про перехід Сил безпеки Косова

дек 14 2018

Сьогодні Інституції в Косові оголосили про прийняття трьох законів, які ініціюють процес переходу Сил безпеки Косова.

Мені прикро, що це рішення було прийняте попри висловлену НАТО стурбованість. Хоча прийняття рішення про перехід Сил безпеки Косова – це в принципі справа Косова, ми чітко вказали на те, що зараз це невчасний крок.   

НАТО підтримує розвиток Сил безпеки Косова в рамках їх поточного мандата. Зі зміною мандата Північноатлантична рада буде вимушена переглянути рівень взаємодії із Силами безпеки Косова.

НАТО і надалі братиме участь в забезпеченні, за допомогою сил КФОР, безпечного і захищеного середовища в Косові і на західних Балканах загалом.

Усі сторони повинні гарантувати, що сьогоднішнє рішення не посилить напруженість в цьому регіоні. Усі відповідальні учасники політичного процесу в регіоні повинні зосередитись на просуванні реформ і на діалозі. Я повторюю свій заклик до Пріштини і Белграда зберігати спокій і утримуватись від будь-яких заяв чи дій, які можуть призвести до ескалації. НАТО продовжує підтримувати діалог між Белградом і Пріштиною, за посередництва ЄС, як єдине довгострокове політичне розв’язання ситуації в регіоні.