Реформи розвідспільноти України та СБУ наразі є невідкладними

дек 22 2018

14 грудня у Брюсселі відбулося засідання Спільної робочої групи з воєнної реформи Україна-НАТО, в якому взяли участь член ради засновників Української стратегічної ініціативи Андрій Левус та директор УСІ Ашот Топчян.

В рамках засідання Андрій Левус презентував основні положення законопроекту про парламентський контроль за сектором безпеки та розвідки, який буде зареєстровано після врахування усіх зауважень західних партнерів.
«Парламентський контроль за спеціальними службами, зокрема, в сфері дотримання прав людини під час оперативно-розшукової діяльності, а також реформування української розвідувальної спільноти, реформування Служби безпеки України, зміна правил гри в державних оборонних закупівлях є тими необхідними кроками, без якого набуття стандартів НАТО Україною є неможливим. А без цих стандартів не варто і розраховувати на членство в Альянсі. Тому український парламент готовий до впровадження невідкладних заходів із прийняття відповідних законів, проекти яких перебувають перебувають на фінальних стадіях обговорення та узгодження із партнерами з НАТО», - наголосив Андрій Левус.


Додамо, що на необхідності цих реформ у своєму виступі наголосив і заступник Генерального Секретаря Альянсу Алехандро Альваргонсалес.