Генеральний секретар зустрівся з міністром закордонних справ Словаччини і головуючим в ОБСЄ

янв 29 2019

Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг у вівторок, 29 січня 2019 року, зустрівся з міністром закордонних справ Словаччини паном Мірославом Лайчаком для обговорення регіональних питань і інвестицій в оборону. Генеральний секретар подякував Словаччині за її тривалу участь в Афганістані і загальну відданість справі зміцнення безпеки Альянсу.

Пан Столтенберг і пан Лайчак,  як головуючий в ОБСЄ, обговорили також ситуацію в Україні. Генеральний секретар схвалив постійні зусилля Словаччини, спрямовані на зменшення напруженості, розбудову довіри і сприяння діалогу, наголосивши, що «НАТО і надалі буде вимагати від Росії поваги до суверенітету і територіальної цілісності України та виконання зобов’язань за Мінськими домовленостями».

Як головуючий в ОБСЄ у 2019 році, пан Лайчак також ознайомив Північноатлантичну раду з пріоритетами на цей рік. Під головуванням Словаччини визначені три сфери дій – це запобігання, посередництво і пом’якшення конфлікту, зосереджуючись при цьому на людях, які від нього страждають, гарантувати безпечніше майбутнє і сприяти дієвій багатосторонності.