Генеральний секретар похвалив внески Греції в діяльність НАТО

окт 10 2019

Генеральний секретар НАТО прибув до Афін у четвер, 10 жовтня 2019 року, для переговорів з прем’єр-міністром Киріакосом Міцотакісом і Президентом Прокопісом Павлопулосом. На честь загиблих грецьких солдатів Генеральний секретар поклав вінок до могили Невідомого солдата.

Генеральний секретар і прем’єр-міністр Міцотакіс обговорили поточні проблеми безпеки і хід підготовки до засідання лідерів НАТО в Лондоні. Генеральний секретар похвалив Грецію за її внеси в місії НАТО в Афганістані і Косові, а також за її підтримку провідних програм партнерства. Він також подякував Греції за вкладення понад двох відсотків ВВП в оборону і охорону неба над новим членом альянсу НАТО – Чорногорією.

Лідери також обговорили реакцію НАТО на порушення Росією Договору про стратегічні сили середньої дальності. «Ми повинні гарантувати збереження надійних сил стримування і оборони і при цьому виконувати взяті нами зобов’язання щодо контролю над озброєннями і роззброєння», – сказав Генеральний секретар.

Звертаючись до кризи біженців і мігрантів, Генеральний секретар підкреслив, що присутність НАТО в Егейському морі допомагає протидіяти незаконній торгівлі людьми, передаючи інформацію в реальному часі Береговій охороні. НАТО також допомагає боротись з нестабільністю і насильством у витоках кризи мігрантів працюючи з партнерами на Близькому Сході і у Північній Африці.