Чотири країни – члени альянсу НАТО створили Регіональне командування сил спеціальних операцій

окт 25 2019

У п’ятницю, 25 жовтня 2019 року, міністри оборони Хорватії, Угорщини, Словаччини і Словенії підписали Меморандум про розуміння щодо створення Регіонального командування спеціальних операцій (R-SOCC). Це багатонаціональне командування під проводом Угорщини посилить здатність цих чотирьох країн більш ефективно застосовувати свої сили спеціальних операцій.

Планується, що R-SOCC досягне своєї попередньої оперативної спроможності в січні 2021, а повної – до грудня 2024 року. Це командування дасть змогу кожній країні користуватись своїми активами окремо, але користуватись перевагами інтегрованої структури R-SOCC в разі її активації для застосування сил.

На церемонії підписання заступник Генерального секретаря НАТО Мірча Джоана наголосив на важливості цієї ініціативи. «Сили спеціальних операцій представляють собою універсальний інструмент в сучасному конфлікті, тому ця церемонія підписання означає важливий крок в напрямі зміцнення сил спеціальних операцій в цьому регіоні і посилення співробітництва і оперативної сумісності в Альянсі»,  –  сказав він.