НАТО посилює співпрацю з Організацією Об'єднаних Націй щодо захисту дітей в умовах збройних конфліктів

март 29 2015

25 березня 2015 року посол Стівен Еванс, помічник Генерального секретаря  з Відділу операцій НАТО, звернувся до Ради Безпеки Організації Об'єднаних Націй з питання захисту дітей в умовах збройних конфліктів.

Посол Еванс взяв участь у дискусії, організованій завдяки головуванню Франції в Раді, за участі Генерального секретаря ООН, Спеціального представника Генерального секретаря ООН з питання захисту дітей в умовах збройних конфліктів пані Лейли Зерругі і заступника виконавчого директора ЮНІСЕФ посла Йоки Брандта.

Серед присутніх на зустрічі був також Нзіта Нзуамі Молодший, який був викрадений і змушений боротися як дитина-солдат з повстанськими силами в Демократичній Республіці Конго.

НАТО визнає, що захист дітей від наслідків збройного конфлікту є моральним обов’язком. Завдяки підтримці партнерів Альянс вживає суттєві заходи щодо виконання резолюції 1612 Ради Безпеки з питання захисту дітей в умовах збройних конфліктів.

Велика частина цієї роботи базується на досвіді, накопиченому Міжнародними силами сприяння безпеці в Афганістані (МССБ), діяльність яких закінчилася в грудні минулого року, і є корисною для майбутніх операцій.

Захист дітей в очолюваних НАТО операціях і місіях був важливою темою на самміті в Чикаго в 2012 році. На цій зустрічі глави держав і урядів доручили НАТО розробити практичні та дієві заходи, які допомогли б зменшити насильство над дітьми.