Північноатлантична рада зустрілась з українською Консультативно-експертною групою Комітету реформ Міноборони та ЗСУ

фев 04 2020

У вівторок, 4 лютого 2020 року, Північноатлантична рада зустрілась з членами української Консультативно-експертної групи Комітету реформ Міноборони та ЗСУ, з якими обмінялася думками щодо порядку денного українських реформ і поточних пріоритетів. Створена у 2016 році, Дорадча рада надає експертні поради і рекомендації з питань оборонних реформ українському керівництву.

Члени НАТО схвалили зусилля Ради, спрямовані на підтримку впровадження ключових реформ в Україні на основі євроатлантичних принципів і забезпечення їх сталості. Зокрема, члени Альянсу схвалили спрямування зусиль на забезпечення цивільного контролю і демократичного нагляду за сектором безпеки і оборони, удосконалення системи командування і управління збройними силами і боротьбу проти корупції. Головуючий у ПАР, заступник Генерального секретаря НАТО Мірча Джоане, також подякував групі за її тісну співпрацю з представництвом НАТО в Україні.

Після 2014 року НАТО посилила свою підтримку України новими Цільовими фондами, збільшенням кількості радників і удосконаленими програмами розбудови потенціалу. Альянс продовжує надавати стратегічні поради щодо реформування українського сектора безпеки і оборони відповідно до цілей, визначених у Законі про національну безпеку 2018 року.