НАТО і партнери обирають енергоефективність

апр 07 2015

Зниження споживання палива військовими є необхідним: це не тільки допоможе заощадити гроші, але й збереже життя солдатів, посилить мобільність і витривалість військових сил. Підвищення енергоефективності збройних сил є одним із пріоритетів НАТО в галузі енергетичної безпеки.

Важливість енергоефективності під час ведення військових операцій за останнє десятиліття значно зросла. Вага батарей для живлення широкого спектру електронного обладнання, що використовується військовими, є значним тягарем для солдатів. Крім того, паливні конвої часто піддаються нападам (біля 3000 американських солдатів було вбито або поранено в результаті нападів на конвої з паливом і водою в Іраку та Афганістані у 2003-2007 роках).

Прогрес у галузі енергетичної ефективності в значній мірі залежить від спільної роботи з партнерами-однодумцями. «Зараз час почати думати про міжнародну співпрацю: встановлюючи чіткі пріоритети, створюючи групу зацікавлених країн та досягаючи економії. Ось чому ми називаємо це «ефективним використанням енергетичних ресурсів», говорить помічник Генерального секретаря НАТО з нових викликів безпеці посол Сорін Дукару.