Генеральний секретар обговорив з президентом Латвії питання безпеки балтійського регіону

нояб 24 2017

Продовження адаптації НАТО до нових викликів безпеці і підготовка до саміту НАТО 2018 року були покладені в основу порядку денного розмови між Генеральним секретарем НАТО Єнсом Столтенбергом і Президентом Латвії Раймондсом Вейонісом у Брюсселі в п’ятницю, 24 листопада 2017 року.

Генеральний секретар всіляко вітав учорашнє рішення латвійського парламенту посилити національну оборону Латвії, в тому числі збільшивши оборонні видатки до двох відсотків ВВП до 2018 року і інвестуючи в сучасні сили і засоби. Пан Столтенберг також подякував Латвії за її значний внесок в спільну безпеку Альянсу, включно з участю в тренувальній місії НАТО в Афганістані, і за її підтримку партнерів НАТО – Грузії і України.

Реагуючи на незаконну анексію Криму Росією, НАТО в 2017 році вперше розгорнула чотири багатонаціональні бойові групи в країнах Балтії і Польщі і посилила патрулювання повітряного і водного простору балтійського регіону. Пан Столтенберг підкреслив, що посилена присутність НАТО надсилає чіткий сигнал про те, що НАТО готова захищати кожного члена Альянсу від будь-якої загрози.