Голова Військового комітету НАТО відвідує Естонію, підтверджуючи відданість НАТО справі колективної оборони

дек 15 2017

Голова Військового комітету НАТО генерал Петр Павел із 13 до 15 грудня 2017 року відвідав Естонію. Під час свого візиту генерал Павел зустрівся з пані Керсті Кальюлайд, президентом Естонії, паном Юрі Луїком, міністром оборони, генералом Ріхо Террасом, командувачем Естонських сил оборони, а також з членами Комітету національної оборони. Перебуваючи в Естонії, генерал Павел також відвідав Підрозділ інтеграції сил НАТО, Центр передового досвіду і співробітництва з кібербезпеки, Балтійський оборонний коледж і Посилену бойову групу НАТО передового базування в м.Тапа.

Розпочавши свій триденний візит до Естонії із зустрічі з командувачем Сил оборони Естонії генералом Ріхо Террасом, генерал Павел похвалив Естонію за те, що вона є «стійким членом Альянсу, що ви це продемонстрували беручи активну участь в місіях і операціях НАТО, приймаючи в себе один з NFIU, а також гостинно приймаючи Бойову групу передового базування».

Перебуваючи в Таллінні, генерал Павел також відвідав підрозділ інтеграції сил НАТО (NFIU), підкресливши його роль як «однієї із цеглин стратегії стримування і оборони НАТО, в тому числі завдяки досвіду з планування необхідної підтримки збройних сил НАТО, а також з питань військової мобільності».

Бесіда з Юрі Луїком, міністром оборони Естонії, була зосереджена на саміті НАТО, очікуваннях і діях щодо подальшого зміцнення Альянсу. Голова високо оцінив «прагматичний підхід» Естонії «до оборони, виконання завдань, визначених на національному рівні і рівні Альянсу. Я вражений тим, як ви працюєте з оборонним бюджетом, структурою збройних сил і інноваційними підходами до безпеки, такими як питання кібербезпеки».   

Під час зустрічі з пані Керсті Кальюлайд генерал Павел зазначив переваги взаємної підтримки, зазначивши, що «Естонія підтримує НАТО і НАТО підтримує Естонію. Естонія і НАТО мають відносини, що ґрунтуються на взаємній повазі і розумінні того, що посилена безпека потрібна всім. Ваш цілісний урядовий підхід до оборони вражає, ви є прикладом виконання обіцянки, взятої на Уельському саміті, і виділяєте більше 2% вашого ВВП на оборону і інвестиції в сучасні сили і засоби». 

Перед відправленням до Тарту генерал Павел відвідав Кіберцентр передового досвіду НАТО, де для нього організували екскурсію і презентацію директорки, пані Мерле Мегре, і членів її команди. Центр передового досвіду є непростим елементом зусиль НАТО з реагування на зростання кіберзагрози. Голова підкреслив, що «Естонія відіграє провідну роль в кіберзахисті за допомогою Центру передового досвіду і      Кіберполігону НАТО. Альянс отримує велику користь від вашого досвіду і знань в сфері досліджень, підготовки і навчань, технології, стратегії, операцій, міжнародного права і багать ох інших сфер кіберзахисту».

Голова також скористався нагодою і відвідав Балтійський оборонний коледж, де вислухав брифінг начальника Коледжу генерал-майора Андіса Діланса і його підлеглих. Генерал Павел також прочитав лекцію для об’єднаного командного складу і представників Генерального штабу на тему «НАТО сьогодні і завтра» і відповів на запитання щодо нинішніх викликів безпеці.

Генерал Павел завершив свою поїздку візитом до Посиленої бойової групи НАТО передового базування (eFP), розташованої в Тапі поряд з 1-ю естонською піхотною бригадою. Бойову групу зараз очолює Велика Британія, за участю Данії та Ісландії. «Бойові групи eFP НАТО в трьох країнах Балтії і в Польщі демонструють міцність трансатлантичного зв’язку і чітко вказують на те, що напад на одного члена Альянсу буде вважатись нападом на весь Альянс. Бойові групи також є дуже гарним прикладом оперативної сумісності країн НАТО», – заявив генерал Павел.