Британські і німецькі підрозділи випробовують військову мобільність дорогою до найбільших за останні десятиріччя навчань НАТО

окт 11 2018

Британські підрозділи висадились у Роттердамі, Нідерланди, в середу, 10 жовтня 2018 року, саме тоді, коли німецькі танки завантажувались на транспортне судно, щоб відправитись до Норвегії для участі в навчаннях «Трайдент джанкче – 2018» – найбільших навчаннях НАТО з часів холодної війни.

Протягом кількох наступних днів 70 бронеавтомобілів «Фоксхаунд», «Хаскі» і автомобілів «Лендровер»  здійснять шлях у дві тисячі кілометрів від гавані Гук ван Голланд через північ Європи до Норвегії. Під час переходу Британського конвою через Нідерланди, Німеччину, Данію і Швецію буде перевірено, наскільки ефективно солдати і військова техніка можуть пересуватись між країнами Європи. Буде також випробувано здатність митниці, правила перетину кордонів і інфраструктура, щоб забезпечити швидке пересування великої кількості військ і техніки.

В той час як британські війська рухаються північною Європою, німецька армія переправляє танки «Леопард» та іншу військову техніку цивільним вантажним поромом з північнонімецького міста Емден до Фредрікстада, Норвегія, куди вони мають прибути за розкладом у четвер, 11 жовтня.

«Військова мобільність має життєве значення, особливо для забезпечення підкріплень в період кризи. Саму тому ми це й відпрацьовуємо», – сказала речниця НАТО Оана Лунгеску. «За останні кілька років НАТО значно просунулась вперед у вдосконаленні нашої здатності швидко розгортати війська в Європі. Ми долаємо юридичні перешкоди і скорочуємо бюрократичні процедури, в тому числі і за рахунок тісної співпраці з Європейським союзом. На майбутнє ми хочемо ще більше скоротити час перетину кордонів (отримання дозволів протягом п’яти днів до кінця 2019 року), визначити альтернативні маршрути постачання і проводити ще більше навчань, відпрацьовуючи військову мобільність», –  зазначила вона.

Для участі у навчаннях «Трайдент джанкче», які розпочинаються в Норвегії 25 жовтня, зберуться майже 50 тисяч військовослужбовців і 10 тисяч одиниць транспорту і техніки з усіх 29 країн – членів НАТО, Швеції і Фінляндії.