«Сайбер коалишн» допомагає НАТО підготуватися до нинішніх загроз

нояб 27 2018

Флагманські навчання НАТО з кіберзахисту «Сайбер коалишн», одні з найбільших у світі, розпочались у вівторок, 27 листопада 2018 року, в Тарту, Естонія. Під час навчань перевіряються і тренуються фахівці з кіберзахисту з усього Альянсу на предмет їхньої здатності захистити мережі НАТО і окремих країн. Сьогодні, в одинадцятий рік проведення, в «Сайбер коалишн» беруть участь 700 учасників з країн Альянсу, партнерів, промисловості і академічних кіл.

Навчання покликані удосконалити координацію і співпрацю між НАТО і членами Альянсу, посилити здатність захищати кіберпростір Альянсу і проводити операції в     кіберсфері. Будуть також перевірені процедури НАТО і окремих країн щодо обміну інформацією, ознайомлення з обстановкою в кіберпросторі і прийняття рішень.

Кіберзагрози Альянсу стають дедалі більш частими, складними і руйнівними. Кібератака проти одного члена Альянсу може вдарити по нас усіх. Ось чому зміцнення кіберзахисту є для Альянсу головним пріоритетом і навчання, подібні до «Сайбер коалишн», важливі для розбудови такого захисту.

На саміті НАТО в липні 2018 року члени Альянсу здійснили кроки зі зміцнення оборони в кіберсфері, створивши Оперативний центр кіберпростору і забезпечивши можливість використовувати кіберсили і засоби членів Альянсу в місіях і операціях НАТО. Усі ці кроки допоможуть НАТО стати не менш потужною в кіберпросторі, ніж на суші, в морі і в повітрі.