Програма НАТО «Наука заради миру і безпеки»: шістдесят років, але усе ще сповнена сил

нояб 29 2018

У четвер, 29 листопада 2018 року, в штаб-квартирі НАТО в Брюсселі відбулась особлива подія – святкування шістдесятої річниці провідної ініціативи Альянсу у галузі науки, інновацій і досліджень. Програма НАТО «Наука заради миру і безпеки» була створена в 1958 році задля сприяння навчанню науковців, обміну знаннями і розбудови мереж фахівців.

Програма SPS переросла в один з основних інструментів партнерства НАТО, який поширюється на широке коло питань, таких як кіберзахист, реагування на тероризм і посилення енергетичної безпеки. З роками вона створила міжнародну мережу науковців і експертів, з Програмою пов’язані понад 20 Нобелівських лауреатів. Виступаючи на святкуванні ювілею, заступниця Генерального секретаря НАТО Роуз Готтемеллер сказала: «Саме наука дозволяє нам розуміти нові виклики безпеці і саме на науці ґрунтуються наші рішення».

Науковці, дипломати і посадовці зібрались в штаб-квартирі НАТО для святкування шістдесятої річниці. Були продемонстровані проекти, які підтримує Програма SPS, в тому числі новий пристрій з дистанційним керуванням, який використовує підземний радар для виявлення мін та інших вибухових пристроїв.

Шейх Кувейту Фауваз Аль-Сабах і посли Італії, України, Азербайджану і Сербії при НАТО виступили з промовами, в яких вказали на користь Програми SPS. Помічник Генерального секретаря з нових викликів безпеці, д-р Антоніо Міссіролі, закрив захід словами: «Інновація – це слово на слуху в НАТО сьогодні, і я переконаний, що Програма SPS відіграватиме провідну роль в майбутній діяльності НАТО зі сприяння миру через науку в дусі співробітництва і солідарності як для членів Альянсу, так і для їх партнерів».