Керівники розвідслужб країн Альянсу обговорили питання протидії кібератакам і дезінформації

дек 03 2018

Керівники цивільних і військових організацій розвідки і безпеки країн Альянсу зібралися 29 листопада 2018 року в штаб-квартирі НАТО в Брюсселі для обговорення питань протидії дезінформації, кібератакам і традиційному шпигунству. Конференцію відкрив Генеральний секретар Єнс Столтенберг разом з румунським головою Комітету цивільної розвідки НАТО і канадським головою Комітету військової розвідки. Представники розвідслужб країн Альянсу схвалили структуру Розвідувальної академії НАТО, яка створюється, а також обговорили з партнерськими службами і Європейським союзом нові технології, які впливають на розвідувальну діяльність і співпрацю між НАТО і ЄС.

«Високоякісна розвідка і аналіз мають життєве значення для безпеки Альянсу», – сказав після зустрічі помічник Генерального секретаря НАТО з питань розвідки і безпеки Арндт Фрайтаг фон Лорінгхофен.  – Сьогодні нам кидають виклики набагато агресивніша Росія, тероризм і нестабільність на Близькому Сході. Роль служб розвідки полягає в оцінюванні цих викликів і наданні найкращої інформації і рекомендацій Північноатлантичній раді НАТО». Посол Лорінгхофен навів добре задокументовані приклади спроб маніпулювати виборами, здійснити хакерські атаки на Організацію із заборони хімічної зброї і розпалити державний переворот у Чорногорії  як найостанніші приклади гібридних атак.

Внаслідок погіршення клімату безпеки після 2014 року, НАТО, задля кращого розуміння загроз нашій безпеці, створила новий розвідувальний відділ. Відділ сам не збирає розвідувальну інформацію, а оцінює інформацію, яку отримує від служб країн Альянсу.