Начальники Генеральних штабів країн – членів НАТО зосереджені на боєготовності НАТО і її силах стримування і оборони

янв 24 2019

Начальники Генеральних штабів країн НАТО завершили своє дводенне засідання, присвячене військовій стратегії НАТО, боєготовності Альянсу і стримуванню, а також місії на чолі з НАТО «Резолют сепорт» («Рішуча підтримка») в Афганістані, питанням західних Балкан, відносинам між НАТО і Грузією, а також стратегічним питанням Альянсу і питанням ведення бойових дій.

У вівторок, 15 січня, начальники Генеральних штабів країн НАТО присвятили першу серію засідань обговоренню поточних і майбутніх стратегічних завдань, які постають перед Альянсом, і оцінці стану виконання поточних заходів, таких як розроблення Військової стратегії, здійснення адаптації Командної структури НАТО і впровадження Ініціативи з боєготовності Альянсу. Голова Військового комітету НАТО, головний маршал авіації сер Стюарт Піч, наголосив на важливості подальшого забезпечення того, щоб «сили стримування і оборони Альянсу залишались надійними, цілісними і стійкими, а посилення нашої здатності реагувати, підвищення боєготовності і удосконалення забезпечення підкріплення має стратегічне значення».

Пізніше, у вівторок, начальники Генеральних штабів Альянсу запросили на засідання, присвячене поточній військово-політичній ситуації і майбутній діяльності НАТО в Афганістані, оперативних партнерів в рамках місії НАТО «Резолют сепорт» («Рішуча підтримка»). Головний маршал авіації Піч підкреслив, що зобов’язання, які НАТО взяла на себе в Афганістані, незмінні. Він зазначив, що «ситуація з безпекою залишається надзвичайно складною. Проте Афганські національні сили оборони і безпеки докладають усіх зусиль, щоб убезпечити свою країну і позбавити терористів безпечного притулку в ній».

Останнє засідання дня було присвячене Пакистану. Перед 29 начальниками Генштабів виступив їхній пакистанський колега генерал Зубайр Махмуд Гайят. Потім вони обговорили можливості подальшого співробітництва між Альянсом і Пакистаном. Голова подякував Пакистану за його відданість і підтримку примирення в Афганістані та відзначив підтримку, яку він постійно надає НАТО щодо логістичного забезпечення ліній постачання для місії «Резолют сепорт» («Рішуча підтримка»).

Середа, 16 січня, розпочалась з дискусії, очолюваної Верховним головнокомандувачем НАТО з питань трансформації генералом Андре Ланата, щодо розвитку засобів ведення бойових дій, забезпечення спільно фінансованих сил і засобів, а також впливу нових технологій, особливо проривних технологій, на планування і виконання майбутніх операцій, місій і заходів.

Після цього начальники Генштабів зустрілись з начальником грузинського Генерального штабу генерал-майором Владімером Чачібая, який ознайомив їх зі станом безпеки в країні і навколо неї, зміцненням її інституів, ходом здійснення оборонних реформ і виконання Істотного пакета НАТО-Грузія.

Начальники Генеральних штабів завершили своє дводенне зібрання засіданням, присвяченим західним Балканам, погодившись з тим, що НАТО і західні Балкани мають спільну зацікавленість у регіональній стабільності і ліквідації тероризму.