Генеральний секретар у Вашингтоні: лідерство США має ключове значення для НАТО

янв 28 2019

Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг в понеділок, 28 січня 2019 року, відвідав Пентагон у Вашингтоні, Округ Колумбія, для переговорів з виконувачем обов’язки секретаря з питань оборони Патріком М. Шенегеном. Назвавши лідерство США «ключовим» для Альянсу, Генеральний секретар наголосив на «реальних результатах», досягнутих за декілька останніх років, в тому числі підвищення рівня боєготовності, посилення боротьби з тероризмом і розподіл тягаря. Він нагадав, що із 2016 року європейські члени Альянсу і Канада витратили на оборону на 41 мільярд доларів більше в реальному обчисленні, і що до 2020 року ця цифра має збільшитись до 100 мільярдів доларів.

Напередодні засідання міністрів оборони Альянсу, запланованого на наступний місяць в Брюсселі, пан Столтенберг і пан Шенеген обмінялися думками щодо важливих питань, серед яких порушення Росією Договору про ядерні сили середньої дальності(ЯССД) і місія «Резолют сепорт» («Рішуча підтримка») в Афганістані. Вони домовились продовжувати спільну роботу над втіленням рішень, прийнятих на саміті НАТО в липні 2018 року. 

Виконання рішень саміту, а також інші питання безпеки Альянсу обговорювались під час зустрічі пана Столтенберга з Державним секретарем Майком Помпео і радником з питань безпеки США послом Джоном Р. Болтоном.